Evlilik kredisi veren bankalar ve devlet desteği

Devletimiz evlenmek isteyen çiftlere yardımcı olmak için destek vermekte ve evlilik kredisi veren bankalar da düşük faiz oranları ile çiftlere yardım etmektedir. Bu kapsamda sizlere yazımız içerisinde hangi bankaların avantajlı krediler sunduğundan bahsedecek ve bu sayede en uygun şekilde nasıl kredi çekebileceğinizi de göstermiş olacağız. Ancak ilk başta ifade etmek gerekir ki bankalar mayıs ayları ile eylül ayları arasında evlilik kredisi adı altında bu kredileri kullanıma açmaktadır. Evlilik kredilerinde 4 seneye kadar vade verebilen bankaların faiz oranları sürekli olarak değişiklik gösterebilmektedir.

Düğün Kredisi Sağlayan Bankalar

Neredeyse tüm bankaların düğün desteği adıyla kredi verdiğini söyleyebiliriz. Ancak sizlere 4 yıl vade imkanı sunan bankalardan bahsetmek istiyoruz. Bu bankaları şöyle sıralayabiliriz: Odeabank, Kuveyttürk, Vakıfbank, Akbank, TEB, Halkbank, QNB Finansbank, Ziraat Bankası ve Garanti Bankası olarak sıralayabiliriz.

Akbank Masrafsız Evlilik Kredisi

Akbank birtakım kampanyalar yaparak düğün yapacak olanlara masrafsız kredi vermektedirler. Bu sayede cuzi miktarda da olsa kar etmeniz mümkün olmaktadır. Ayrıca geri ödeme noktasında da oldukça kolaylık sağlayan Akbank çiftleri evlilik yolunda son derece rahatlatmaktadır. Dilerseniz Akbank düğün kredisinin güncel detaylarına bankanın sitesinden de ulaşabilirsiniz. Ancak bu krediyi kullanabilmek için mutlaka Akbank şubelerine uğramalısınız.

Gerekli Evraklar

Evlilik kredisi çekebilmek için bankaların istedikleri evraklar birbirinden farklı olabilmektedir. Ancak genel olarak ifade edecek olursak son 3 aylık döneme ait bir faturanız, ikametgah belgeniz, maaş bordronuz, TC Kimlik belgeniz olmazsa olmazlar arasında yer almaktadır. Bununla birlikte bankaların kredi notuna da dikkat edeceğini ifade etmek isteriz. Bu sebeple kredi ve kredi kartı ödemelerinizi düzenli olarak yapmaya özen gösteriniz.

Evlilik Kredilerinde Çeyiz Hesabı İle Devlet Yardımı

Devlet destekli evlilik kredisi veren bankalarda çeyiz hesabı açtırmanız halinde durum sizler için daha avantajlı bir hal alıyor. Zira bu hesaplara devlet de katkı payı ekleyerek biriktirdiğiniz paralara destek sağlıyor. Çeyiz hesabı kapsamında açtırdığınız hesaba en az 3 yıl boyunca düzenli olarak para yatırmanız gerekmektedir. Bu paraların miktarı en az 100 lira en fazla ise 1000 lira olabilmektedir. 3 senenin sonunda ise devlet sizin hesabınızda biriken paraya göre 5 bin liraya varan katkılar yapmaktadır. Böylelikle aslında evlilik yolunda birkaç parça eşyayı bedava haline getirmiş olmaktasınız. Devlet destekli çeyiz hesabınızı Ziraatbankası ve Vakıfbank'tan açtırabilirsiniz.

0 Faizli Evlilik Kredisi Var Mı?

Bankalar açısından evlilik kredisi de ihtiyaç kredileri kapsamında değerlendirildiği için faizsiz evlilik kredisi pek mümkün görünmüyor. Ancak evlilik kredisi veren bankalar müşterilerine çok düşük faizler ile kolaylıklar sağlamaktadır. Hatta öyle ki dönem dönem bazı bankaların reklamlarında yüzde 0 faiz oranına yakın kredi verdiklerini görmekteyiz. Dolayısıyla düğün öncesi iyi iyi bir araştırma yaparak hatta gerekirse kredi karşılaştırma siteleri yardımıyla kredi çekilmesi sizler için daha hayırlı olacaktır.

Evlilik Kredisinde Taksit Erteleme

Yine bankalara göre değişmekle birlikte kredilerin taksitlerini öteleme imkanınız bulunmaktadır. Bu sayede çekmiş olduğunuz kredileri birkaç ay geç ödemeye başlayabilirsiniz. Böylelikle düğünün yükünden kurtulacak ve ilk aylarınızı borç düşünmekle geçirmeyeceksiniz. Üstelik kimi bankalar ilk yılınızda çocuk sahibi olmanız halinde de borç erteleme yapmaktadırlar. Bu da çocuk yapmaya teşvik olarak algılanabilir.

Yukarıda bahsetmiş olduğumuz düğün kredisi veren bankalar arasından iyi bir araştırma yaparak sizin için uygun olan bir bankayı belirleyebilir ve kredinizi çekebilirsiniz. Ayrıca sitemizi düzenli takip ederek en güncel kredi kampanyalarından da haberdar olabilirsiniz. Umarız ki bu bilgiler mutlu bir yuva kurabilmeniz için sizlere faydalı olacaktır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder