Kredi kartı aidat iadesi nasıl alınır?


Milyonlarca kişi kredi kartı kullanıyor. Bankalar kredi kartına yıllık aidat ücreti, yıllık üyelik ücreti, kart aidatı ve benzeri isimler hakkında almış olduğu rakamlar olduğunu söyleyebiliriz. Hemen hemen her sene tüm işlemlerimiz karşısında kartınıza bu ücretler yansımaktadır. Birçok kişi bu ücretlere itiraz ederek bankayla irtibatını keser, bazı kredi kartı kullanıcıları ise bu durumda bankayla iletim yolunu seçerek kart aidatı ücretini iptal ettirmek için başvuru yolları dener. Yıllık olarak haksız bir ücret olarak görülen üyelik ücretleri için her kredi kartı kullanıcısı tepki göstermekte.

Kredi Kartı Aidat Ücreti İptal Etme Yolları

Öncelikle kredi kartı kullandığınız bankanın size göndermiş olduğu tüm fatura, ekstre tutarlarını detaylı inceleyerek işe başlayabilirsiniz. Kredi kartı üyelik veya aidat ücretleri gibi yazıları ve ücretleri gördüğünüz takdirde bankanızın müşteri temsilcileriyle iletişim kurun. Ve pazarlık yoluna girmeye çalışın. Banka tarafından sunulan şart ve koşullarla size uygun olan durumu kabul edin veya kredi karınızı iptal ettirerek başka bankadan hizmet almaya başlayın. Kredi kartı ilk alımlarında ilk sözleşme içerisinde yer alan maddeye uygun olarak bankalar bu ücreti almaktadırlar. Banka tarafından sunulan sözleşmeyi inceleyerek kredi kartı aidatı ödemek istemediğinizi belirtin. Bazı bankalar müşterilerine farklı şart ve koşullarla banka sizden kart aidatınızın iptali imkânı sunarlar.

Örneğin; Bankanızı aradınız ve bu kredi kartı aidatını ödemek istemiyorum dediniz. Bazı bankalar size ekstreyi ödeyin biz banka olarak kartınıza kredi kart aidat ücretini alışveriş bonusu olarak yalnızca 1 aylık gibi bir kullanım süresi ile kartınıza tanımlayacağız demektedir. Bazı bankalar ise kredi kartı aylık kullanım miktarı sözü ister. Bu miktarı harcamadığınız takdirde tekrar kredi kartı aidat ücreti yansır. Bu genellikle banka ile müşteri arasındaki konuşmayla değişebilmektedir. Bankanızın eski müşterisi olmanız veya çok kullanım yapmanız gibi birçok durum olarak karşımıza çıkıyor.

Kredi Kartı Aidat Ücreti Ödememek İçin Neler Yapılmalı?

Kredi kartı aidat veya üyelik ücreti ödememek için öncelikle kredi kartı bankadan alırken sözleşme detaylarını inceleyin. Banka karşılaştırmaları ve ücret karşılaştırmalı yapılmalı. Kullanmadığınız birden çok kredi kartınız varsa iptal ettirin. Kredi kartınıza ait tüm detaylı özellikleri öğrenin. Çilingir, tesisatçı, hava limanı vale hizmeti gibi birçok özelliğe sahip kredi kartları mevcuttur. Böylece kredi kartı aidatlarınızı ödememe imkânı elde edebilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder