Ziraat Bankası Genç Çiftçi Kredisi 2019

ziraat bankası genç çiftçi kredisi

Ziraat Bankası genç çiftçi kredisi, şartları, başvurusu, gerekli belgeleri 2019 yılı itibarıyla yazımızda yer alıyor. Milli tarım projesi olarak adlandırılan köye dönen genç çiftçi vatandaşlara Ziraat Bankası destek vererek üretmek isteyen, işini kurmak isteyen, tarım faaliyetleri yapmak isteyenlere avantajlı hizmet sunuyor. Devletin geçtiğimiz yıllarda Bakanlar Kurulu kapsamında 18/41 yaş arası genç üretim yapabilecek çiftçilere 30 bin TL hibe kredi imkânı sağlıyordu. Türkiye Ziraat Bankası bu 30 bin TL'ye ek olarak genç çiftçi vatandaşlara 3 katı kadar kredi verme kararı almıştır. Köyüne dönen üretim yapmak isteyen genç çiftçi projesi kapsamında 90 bin TL kredi imkânı sağlanmakta. Toplamda 120 bin TL'yi bulan proje genç çiftçi vatandaşlar tarafından oldukça talep gören başarılı bir projedir.

Ziraat Bankası Genç Çiftçi Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası genç çiftçi kredisi mevzuat gereği yanlızca devletin köyüne dön çiftçi projesi olarak hibe verdiği 30 bin TL'yi alan genç çiftçi vatandaşlara verilecektir. Devletin hibe desteğinin alan kişiler Ziraat Bankası şubesine giderek başvuru yapabilirler. Ziraat Bankası çiftçi kredisi alabilmeniz için özellikle kredi notlarına bakılıyor. Kredi notunuzun yüksek olma şartı, devlet desteği alıp almadıklarına bakılıyor. Ayrıca Ziraat Bankasının çiftçi kredisi verirken yatırım projeleri ve hizmet sektörüne de bakmaktadır. Bu durumlara bakılmasının ardından banka eğer gerekli gördüğü takdirde teminat veya kefil istemektedir.

Ziraat Bankası Genç Çiftçi Kredisi Miktarı Ve Faiz Oranları

Ziraat Bankası genç çiftçi kredisini hızlı ve kolay şekilde vermektedir. Köyüne dönmek isteyen üretici ve tarım işiyle uğraşmak isteyen devletin hibe verdiği vatandaşlara bu krediyi vermektedir. Devlet köyüne dönüş yapan çiftçi desteği 30 bin TL sağlamıştı. Ziraat Bankası buna ek olarak 3 katı kadar toplam 90 bin TL kredi imkânı sağlamaktadır. 20 bin TL hibe alan genç çiftçi vatandaşlara 60 bin TL kredi imkânı sağlamaktadır. Ziraat Bankası birçok tarım kredisinde faiz uygulaması yapmamakta.

Geri ödemeler üç aylık ve hasat zamanı değerlendirme yapılarak geri ödemesi yapılacaktır. 7 yıl geri vadeli olarak verilmekte olan genç çiftçi kredisinden yararlanabilir.

Ayrıca hibe almanız veya almamanız durumuda göz önünde bulundurularak tarım ve hayvancılık kredi kooperatiflerinden de ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. Ziraat Bankası tarım ve hayvancılık faaliyetleri tüm yatırım alanlarında proje bazlı destek vermekte. Sizde doğru ve güvenilir şekilde kredi başvurusunu Ziraat Bankasına yapabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder