Ziraat bankasından anında kredi fırsatı


Ziraat Bankası müşterilerine tanıdığı olanaklar ile en sevilen bankalardan biri haline gelmiştir. Özellikle düşük faiz oranları ile verdikleri krediler ve kredi kartları ile ihtiyaç sahiplerinin sürekli yanındadır.

Ziraat Bankasından Kredi Çekmek İçin Gereken Koşullar
Gelişen teknoloji ile artık kredi almak isteyenler birçok evrak toplayıp uzun kuyruklar beklemek zorunda kalmadan, oturduğu yerden anında kredi başvurusu yapabilir. Bunun için gerekli olan tek şey Ziraat Bankasının müşterisi olmaktır. Pasif de olsa kişisel bir hesabı olan ve bilgilerini güncel tutan kişiler, anında kısa mesaj telefon bankacılığı ya da internet bankacılığı kullanarak kredi başvurusunda bulunabilir.
Günümüzde kullanılan akıllı telefonlar sayesinde bankaların uygulamaları da telefon marketinden ücretsiz indirilip kolay bir şekilde kullanılabilmektedir. Ziraat Bankası da akıllı telefonlar için kolay kullanım sağlayan uygulamasını hizmete sunmuştur. Kredi ya da kredi kartı başvuruları uygulama üzerinden kolaylıkla yapılabilir.
Telefon ya da internet bankacılığından yapılan başvurular çekilmek istenen kredinin tüm detayları ile görüntülenmesini de sağlamaktadır. Kredi çekmek isteyen kişi çekmek istediği kredi tutarını ve bölmek istediği ay kadar olan kredi vadesini hesaplama alanına girerek, aylık ödemesi gereken miktarı net olarak görüp karar verebilir. Karar verilip çekilmek istenen kredi için onay tuşuna bastıktan sonra kişinin olumlu ya da olumsuz bir yanıt alması da çok uzun sürmeyecektir. Yine aynı şekilde telefon üzerinden sonuç bildirimi yapılmaktadır. 

Ziraat Bankasından Kredi Çekerken Nelere Dikkat Edilmelidir?
Ziraat bankasından kredi çekmek isteyenlerin pasif de olsa bir hesabı olması gereklidir. Bunun sebebi, o hesap bilgilerinde kişinin gerekli bilgilerinin olması ve güncel adres ve telefon bilgisine kolaylıkla ulaşılabilmesidir. Kişinin güncel bilgilerine ulaşılamaması durumunda hesap sahibi olunmasına rağmen kredi veya kart başvurusunda bulunulamaz. Bu gibi durumlarda kişi kendisine en yakın Ziraat Bankası şubesine gidip, bilgilerini güncellemelidir.
Dikkat edilmesi gereken bir diğer husus kişinin kredi notudur. Kredi notu ya da başka bir deyişle kredi puanı diğer tüm bankalarda olduğu gibi Ziraat Bankasında da önem teşkil etmektedir. Daha önce kredi çekmiş, kart kullanmış ve ödemelerini düzenli yapmamış kişilerin kredi puanı düşük çıktığından kredi almak için uygun olmayabilir ve bankadan onay alamayabilirler. Bu nedenle kişilere kullandıkları kartların ödemelerini düzenli yapmaları tavsiye edilir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder