Ziraat Bankasından Kredi Yapılandırma Uygulamaları


Kredi kullanan ve ödeyemeyen milyonlarca insan var, kredi kartını bile ödeyemeyen insanlar kredi çekerek borçlarını kapatmaya çalışıyor. Acil nakit ihtiyacı duyan vatandaşlar bankalardan kredi çekmek istiyor, kredi notu veya sicili düzgün olan kişiler kolaylıkla kredisini alabiliyor. Olumsuz durum yaşayan bütçe planlamasını doğru yapamayan kişiler olumsuz sonuçlar ile karşılaşması mümkün olacaktır. Bu gibi durumlarda yapılandırma işlemi yaparak işlemlerinizi daha doğru şekilde yapabilirsiniz. Ziraat Bankası'nın sunmuş olduğu bu yapılandırma hizmeti doğrultusunda kredi taksitlerini düşürerek kredi borcunuza ait olan miktarı daha rahat bir şekilde ödeyerek tamamen borcunuzu kapatabilir duruma gelirsiniz. Sizde yapılandırma işlemi için Ziraat Bankası şubelerine başvuru sağlayın.

Ziraat Bankası Kredi Yapılandırma İşlemleri

Kredi borcunuza ait miktarının yapılandırma işlemi borçlu kişinin bulunduğu zor durumdan kurtulması için taksit miktarını düşürerek kolay ödeme yapılması amacıyla yapılır. Kredi yapılandırma işlemi borçlu olan kişiye psikolojik anlamda rahat olmasını ve normal yaşamıma daha sağlıklı dönebilmesini sağlar. 72 ay kredi yapılandırması yapabilmek için öncelikle kredi kartı borcunuz var ise takibe girmemiş olması gerekmektedir. 3 ay üst üste ödenmeyen veya düzensiz ödenen birçok kredi kartı zamanla yasal takibe alınır. Hiç ödenmediği takdirde banka tarafından icralık olur, maaşına veya üzerine ait olan tüm mal ve eşyalara el konulur. BDDK tarafından yapılan kurallara göre 72 ay yapılandırma işlemi yapabilmek için takibe girmemiş olmanız gerekir. 48 ay kredi yapılandırması işlemi yapabilmek için yine bankayla iletişim kurulması gerekir. Kredi yapılandırma işlemleri kredi türü, miktarı ve borçlu kişinin geliri ile hesaplanarak yapılan işlemdir. Sicilinizin temiz olması da ayrıca bankadaki tüm işlemler için önemli bir yere sahiptir.

Detaylar için: https://www.ziraatbank.com.tr/tr/girisimci/tarim/diger-kredilerimiz/yapilandirma-uygulamalari

Ziraat Bankası Kredi Yapılandırma İşlemleri Hangi Krediler İçin Geçerli

Ziraat Bankası'nın sunmuş olduğu yapılandırma işlemleri ödenme zorluğu yaşadığınız tüm kredi borçları için yapılabilir. İhtiyaç kredisi yapılandırma, konut kredisi yapılandırma, taşıt kredisi yapılandırma, dükkân veya arsa kredisi yapılandırma gibi birçok ödeme zorluğu yaşayan vatandaşların ödemelerini azaltmak ve nefes almalarını sağlamak amacıyla gerekli banka tarafından istenen belgeleri yanınıza alarak size en yakın Ziraat Bankası şubesine giderek başvuru yapabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder